Pieczenie urodzinowego tortu

Świętowanie urodzin maluszka warto uświetnić własnoręcznie przyrządzonym tortem. Chociaż zwykły śmiertelnik nieczęsto przygotowuje się tego typu wypieki, to nie wymagają one wcale dużego doświadczenia. Mamy bardzo często z radością decydują się same upiec urodzinowe ciasto, zamiast korzystać z oferty pobliskiej cukierni.

Jaki tort upiec?

Przepis na tort można z powodzeniem znaleźć w Internecie i stosowanie wskazówek krok po kroku pozwoli na pewno przygotować ten pyszny deser. Jeśli wiemy, że na przyjęciu urodzinowym pojawią się alergicy, trzeba dokładnie sprawdzić listę składników i ewentualnie zmodyfikować ją według potrzeb.

Jakich akcesoriów do pieczenia użyć?

Warto jednak zaznaczyć, że to specyficzny wypiek, który wymaga przygotowania kilku dodatkowych akcesoriów. W przeciwieństwie do zwykłego ciasta, które upiec można w zwykłej blaszce, czy naczyniu żaroodpornym, do pieczenia tortu przyda się rant cukierniczy. Można pokusić się o tort piętrowy. Wówczas fajnie jest zainwestować w pierścieniowy rant cukierniczy, który pozwoli upiec kilka okrągłych blatów ciasta o różnej średnicy. Warto również mieć rękaw cukierniczy, który pozwoli przygotować piękną ozdobę w postaci na przykład falowanej bitej śmietany.