Masa cukrowa- masa cukiernicza, której używają również mistrzowie wypieków

Każdy lubi jeść ciasta, torty i słodkie wypieki. Jednak ich wartość nie dotyczy tylko smaku, lecz również walorów dekoracyjnych. Masa cukrowa to rodzaj lukru, którym można przyozdobić wypieki.

Masa cukrowa- czym jest?

To po prostu plastyczna masa z cukru pudru, którą można ładnie przyozdobić wypieki. Bardzo łatwo się ją przygotowuje i pasuje ona do różnych słodkości. Masa cukrowa może sprawić, że ciasta i torty nabiorą apetycznego smaku.

Ile zajmuje przygotowanie masy cukrowej?

Jako że nie ma przy niej zbyt wiele pracy, jej przygotowanie zajmuje nie więcej niż 10 minut. Masę cukrową może zrobić nawet osoba, która nie jest zawodowym piekarzem. Masa cukrowa może sprawić, że nawet proste domowe wypieki nabiorą charakteru i ładnego wyglądu.

Czemu masa cukrowa to dobry pomysł?

Po pierwsze, gdyż jest zrobiona z naturalnych składników. Po drugie, bo można zrobić z niej kwiatki lub inne ozdoby. Po trzecie, bo dzięki niej można puścić wodze fantazji i nieco poszaleć podczas dekorowania wypieków. Masy cukrowej używają najlepsi cukiernicy, bo daje ona wiele możliwości i skłania do kreatywności. Poza tym nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia- bo bardzo rzadko uczula i jest powodem żołądkowych dolegliwości.